Ievads
Neapšaubāmi ir tas, ka cilvēka un dabas līdzāspastāvēšana ir bijis vēsturiski ilgstošs un sarežģīts process, kurš bieži ir radījis jautājumus cilvēkam. Cilvēks ir mēģinājis gan sadzīvot ar dabu, gan baidījies no tās, mēģinājis to pakļaut un centies ietekmēt, tomēr lielākā daļā gadījumu ir apmierinājies ar dabas izzināšanu.
Mainoties cilvēkam pašam, viņa attieksme ir mainījusies, kā arī izmaiņas dabā ir ietekmējušas cilvēku. Tomēr 21. gs. sākumā šķiet, ka vairums cilvēku ir attālinājušies no dabas un aizmirsuši par dabas ietekmi uz cilvēku. Cilvēks ir sācis zaudēt saikni ar dabu tādā izpratnē kā apzināšanos par savu novietojumu tajā, kā arī par dabas sistemātisko kopesamību. Par dabu un par negaidīto un neprognozējamo dabā bieži atgādina vienīgi katastrofas, kurās varbūt vainojams pats cilvēks, jo ir pārmērīgi centies iekārtot pasauli pēc saviem uzskatiem. Tādēļ man šķiet aktuāli jautāt Vai mēs savā dzīvē ņemam vērā dabu?
Šajā konferencē ir aicināti piedalīties dažādu speciālistu studenti (biologi, ekonomisti, juristi, filosofi, mediķi u.c.), lai paši vairāk izzinātu un arī iepazīstinātu pārējos ar savu zinātņu nozaru veikumiem un esošo attieksmi pret dabu un cilvēku tajā.